Drukarka 3D

Drukarka 3D

Druk 3D to technologia, która pozwala na zmienienie komputerowego projektu w realny przedmiot. Dokonuje się to dzięki drukarkom 3D, specjalnemu oprogramowaniu i materiałom do druku. Druk 3D to technologia przyrostowa i w odróżnieniu od subtraktywnych metod obróbki jak obróbka skrawaniem, materiał jest dodawany i szczególnie w przypadku technologii FFF, budowany przez nakładanie kolejnych warstw roztopionego materiału, aż do uzyskania docelowego obiektu. Druk 3D jest obecny na rynku od lat 80, ale dopiero niedawno zyskała popularność w różnych branżach. Dzięki swojej uniwersalności i wielu możliwościom zastosowań, szybko zdobyła w nich uznanie.

joomplu:379
{joomplucat:32 limit=4}

Tablety graficzne

Tabley PENTAGRAM ThinType P 2006

 

  • obszar roboczy 254 x 158 mm

 

  • 29 przycisków szybkiego dostępu

 

  • rozdzielczość 2000 linii na cal

 

 • 1024 poziomy nacisku

 

Tablet ThinType o grubości bloku rysunkowego to najnowsza propozycja firmy Pentagram przeznaczona dla użytkowników monitorów panoramicznych.. ThinType skierowany jest do osób, które potrzebują dobrego narzędzia do rysowania i retuszu zdjęć za niewygórowaną cenę. Tablet jest idealny dla grafików, którzy preferują jak najbardziej naturalne ułożenie dłoni - takie, jak przy pisaniu lub rysowaniu na kartce papieru. Obszar roboczy ThinType znajduje się tylko 5 mm nad powierzchnią blatu biurka, a więc nie wyżej niż zeszyt lub notatnik. Tablet ThinType wyposażony jest w 29 przycisków szybkiego dostępu, które służą m.in. do uruchamiania aplikacji biurowych lub funkcji systemu. Można je zaprogramować według własnych potrzeb, przypisując im skróty do najczęściej używanych programów, funkcji i narzędzi. 

Wymiary obszaru roboczego tabletu (254 x 158 mm) o proporcjach 16:9, sprawiają, że praca na monitorach panoramicznych jest łatwa i przyjemna. Tablet ma rozdzielczość 2000 linii na cal i wykrywa aż 1024 poziomy nacisku, doskonale sprawdzając się we wszystkich podstawowych, jak i bardziej profesjonalnych zadaniach. 

Dodatkowo ThinType wyposażony jest w folię, pod którą można umieścić dowolny rysunek przeznaczony do skopiowania. Piórko dołączone do tabletu jest dobrze wyważone, ma ergonomiczny kształt i wygodnie leży w dłoni.

 

QOMO Hite Vision

Tablica interaktywna to urządzenie, które przypomina dużą białą tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. Można ją porównać do wielkiego monitora, który reaguje na dotyk. W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, każdego innego przedmiotu lub dłoni. Osoba korzystająca z tablicy może za jej pomocą obsługiwać dowolny program uruchomiony w komputerze. Interaktywna tablica zazwyczaj dysponuje też własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie zasobów do wykorzystania podczas wykładu, lekcji czy prezentacji

Jednostki komputerowe

Sprzęt PC wyposażony w :

 • Procesor : Intel(R) Pentium(R) Dual CPU e2160 1.80GHz
 • Pamięć (RAM): 2,5 GB 
 • Dysk Twardy : Seagate Barracud 7200.10 250 GB
 • Monitor : LG FLATRON L192WS
 • Łączność : 10/100/1000 LAN Card

joomplu:2760

Plotery

Praca plotera tnącego

Ploter tnący – sterowane komputerowo urządzenie tnące, służące do nacinania lub wycinania kształtów w arkuszach miękkich materiałów. Działa na zasadzie głowicy wyposażonej w ostrze, która przesuwa się nad powierzchnią wycinanego materiału.

Praca plotera frezującego

Ploter frezujący - jest maszyną  pracującą w trzech płaszczyznach i sterowana za pomocą komputera PC. Konstrukcja maszyny została wykonana w całości ze stalowych profili wycinanych na innych maszynach. Konstrukcja stołu jest spawana, bramy - spawana i skręcana. Dzięki takiemu, mocnemu wykonaniu znakomicie nadaje się o pracy we wszelkich twardych materiałach: od plastików, przez drewno i metale miękkie, do stali konstrukcyjnej.

Praca plotera laserowego

Ploter laserowy - stosowany nie tylko do grawerowania, znakowania, wycinania. Szybki ploter laserowy zapewnia sprawną i efektowną pracę pomagając zrealizować twórcze i fantazyjne pomysły użytkowników a także Klientów.

Praca plotera drukującego

Ploter drukujący – szerokoformatowy ploter drukujący w technologii UV. Farba jest utwardzana za pomocą lamp UV. Produkt końcowy nie wymaga suszenia, jest gotowy do obróbki zaraz po wydrukowaniu. Możliwość druku na:
szkle
papierze
folii
ceramice
sklejce
płytach PCV
płytach z poliwęglanu
płytach z plexi
metalu
etc.

 

 

Podkategorie