Tablety graficzne

Tablety PENTAGRAM ThinType P 2006

 

Tablet ThinType o grubości bloku rysunkowego to propozycja firmy Pentagram przeznaczona dla użytkowników monitorów panoramicznych. ThinType skierowany jest do osób, które potrzebują dobrego narzędzia do rysowania i retuszu zdjęć za niewygórowaną cenę. Tablet jest idealny dla grafików, którzy preferują jak najbardziej naturalne ułożenie dłoni - takie, jak przy pisaniu lub rysowaniu na kartce papieru. Obszar roboczy ThinType znajduje się tylko 5 mm nad powierzchnią blatu biurka, a więc nie wyżej niż zeszyt lub notatnik. 
Tablet ThinType wyposażony jest w 29 przycisków szybkiego dostępu, które służą m.in. do uruchamiania aplikacji biurowych lub funkcji systemu. Można je zaprogramować według własnych potrzeb, przypisując im skróty do najczęściej używanych programów, funkcji i narzędzi. 
Wymiary obszaru roboczego tabletu (254 x 158 mm) o proporcjach 16:9, sprawiają, że praca na monitorach panoramicznych jest łatwa i przyjemna. 
Tablet ma rozdzielczość 2000 linii na cal i wykrywa aż 1024 poziomy nacisku, doskonale sprawdzając się we wszystkich podstawowych, jak i bardziej profesjonalnych zadaniach. 
Dodatkowo ThinType wyposażony jest w folię, pod którą można umieścić dowolny rysunek przeznaczony do skopiowania. Piórko dołączone do tabletu jest dobrze wyważone, ma ergonomiczny kształt i wygodnie leży w dłoni.

 Tablet graficzny